|
ثبت نام
با ما تماس بگیرید

۰۲۱-۷۶۳۷۴۱۴۴

تبلیغات آروین بهار پارسیان

کودهای ارگانیک

استفاده از کودهای ارگانیک بسته بندی شده

با استفاده از کودهای دامی بهداشتی و بسته بندی شده همراه با ریز مغذی ها به کاهش هزینه ها و افزایش کیفیت محصولات کمک کنیم.

کشاورزی ارگانیک

کشاورزی ارگانیک مربوط به جهان آینده است

بدلیل اینکه تغییر آب و هوای جهانی،کشاورزی، را بیش از پیش دچار چالش می کند، کشاورزان و سیاست گذاران بدنبال راه های جدیدی برای تولید غذای بیشتر با وارد شدن کمترین آسیب به محیط زیست هستند. اما آنها نیاز به فکر کردن زیاد ندارند. با وجود پذیرش کمتر گسترده، اکنون سیستمهای مدرن ارگانیک و سیستمهای ورودی کم نهاده، کاملا ثابت کرده اند که قادر به تولید فراوان محصول هستند و همچنین منجر به صرفه جویی انرژی و حداقل کردن آلودگی می شوند.

تاریخ ایجاد در یکشنبه, 09 مهر 1391 06:18
نوشته شده توسط مدیر سایت   

کشاورزی ارگانیک سیستم تولید محصولات کشاورزی و دامی است که بهداشت اکوسیستم های کشاورزی را همزمان با تولید غذای سالم و ناب ارتقا می دهد و در آن از مصرف کودهای مصنوعی ،آفتکش ها و تنظیم کننده های رشد و افزودنی های خوراک دام و آنتی بیوتیک ها خودداری می شود. به عبارت دیگر در این سیستم ، تولید محصول به روش طبیعی یعنی هماهنگ با طبیعت و زنجیره طبیعی موجودات زنده صورت می گیرد.

 

اصول حاکم بر کشاورزی ارگانیک

برای کشاورزی ارگانیک نام های متفاوت دیگری نیز وجود دارد که برخی از شناخته شده ترین آنها، کشاورزی بیولوژیک ، کشاورزی تجدید شونده و کشاورزی پایدار می باشند. علیرغم اختلافات ظاهری ایناسامی ، اصول همگی آنها مشابه است ، این اصول و اهداف ، به طور خلاصه توسط فدراسیون جهانی جنبش کشاورزی ارگانیک ( IFOAM ) در ادامه بیان شده است.

 

 

 • تولید غذا با کیفیت بالا و در حد کافی
 • همگامی با طبیعت به جای سلطه گری و چیرگی بر آن
 • تقویت چرخه های بیولوژیکی در سیستم های زراعی ، شامل تقویت میکروارگانیسم ها ، فون و فلور خاک و افزایش تنوع گیاهی و حیوانی
 • حفظ و افزایش حاصلخیزی خاک ها در دراز مدت
 • بهره گیری از منابع تجدید شونده تا حد امکان
 • فراهم نمودن شرایطی از زندگی برای دام ها که امکان بروز رفتارهای غریزی را برای آنها فراهم سازد.
 • جلوگیری از بروز تمامی اشکال آلودگی ناشی از عملیات مختلف کشاورزی
 • حفظ تنوع ژنتیکی سیستم کشاورزی و محیط اطراف ، شامل حفاظت از گیاهان و زیست گاه های طبیعی
 • امکان کسب در آمد کافی برای زارعان و جلب رضایت آنها و نیز ایجاد محیط کار سالم
 • در نظر گرفتن اثرات گسترده تر اجتماعی و اکولوژیکی سیستم زراعی

 

وضعیت کشاورزی ارگانیک در جهان

بررسی ها نشان می دهد که این سیستم در اکثر کشورهای جهانی به عنوان تنها راه ممکن برای تولید محصولات کشاورزی سالم شناخته شده و دامنه آن نیز روز به روز توسعه می یابد. هم اکنون میلیون ها هکتار از اراضی زراعی ، باغی و مرتعی در بیش از 100 کشور جهان تحت پوشش کشاورزی ارگانیک قرار دارد و این خود از افزایش تقاضا برای مصرف محصولات ارگانیک حکایت می کند و دولتمردان به دلیل تقاضای داخلی این محصولات و وجود حجم زیادی از بازارهای خارجی برای صادرات آنها حمایت ویژه ای از کشاورزی ارگانیک به عمل می آورند و روش های اجرایی تولید ، نظارت و صدور گواهی رو به بهبود است. با آشنایی مردم به اهمیت مصرف محصولات سالم از نظر حفظ بهداشت و سلامت و شادابی خود بازار محصولات ارگانیک رونق بیشتری گرفته و بالا بودن قیمت این محصولات تولید آنها را اقتصادی کرده و کشاورزان رغبت بیشتری به این سیستم از تولید نشان می دهند.

 

وضعیت کشاورزی ارگانیک در ایران

کشور ما دارای پتانسیل خوبی برای تولید محصولات ارگانیک می باشد و هم اکنون در بسیاری از مناطق کشور محصولاتی تولید می شوند که در تولید آنها از سموم دفع آفات نباتی و کود های شیمیایی استفاده نمی شود.

برابر آمار به دست آمده در سال 1380 سطح کشت محصولات ارگانیک در کشور 239 هزار و 462 هکتار بوده که 125802 هکتار آن محصولات باغی و 113659 هکتار بقیه محصولات زراعی بوده تولید این محصولات به طور خود جوش از طرف خود کشاورزان صورت گرفته و این نشان می دهد که زمینه برای تولید این محصولات در کشور فراهم بوده و اگر برنامه ریزی اصولی در این رابطه انجام بگیرد و از پتانسیل های موجود به درستی بهره برداری شود، ایران در تولید محصولات ارگانیک جایگاه خوبی را در سطح جهانی کسب خواهد کرد. بنابراین لازم است با آموزش صحیح تولید کنندگان و مصرف کنندگان و آگاه کردن آنها از خطرات باقی مانده سموم آفتکش و کود های شیمیایی بررسی سلامتی و معرفی محصولات ارگانیک به عنوان مواد غذایی عاری از باقی مانده سموم و مواد شیمیایی ، دارای طعم خوب ، حاوی ویتامین های مورد نیاز و ماده خشک بیشتر نسبت به محصولات معمولی ، می توان رفته این محصولات را در الگو و سبد غذایی اکثر مردم جای داد و ایمنی و سلامت جامعه را تضمین کرد.

طرفداران ما

-    کشاورزان پیشرو

-    مهندسین کشاورزی

-    پروژه شرکت مهندسی مشاور پارسیان

تعهدات شرکت

 • ارائه دهنده انواع خدمات کشاورزی به کشاورزان و باغداران
 • پشتیبانی از مشتریان
 • به  روز رسانی اطلاعات کشاورزان و باغداران
 • آموزش کشاورزان و باغداران
 • در دسترس قرار  دادن اطلاعات و به روز رسانی کشاورزان
 • ....

نظرات مشتریان

اطلاع رسانی دقیق شود
تهیه نهاده ها کشاورزی و معرفی بهترین آن به کشاورزان
محصولات ارگانیک را بیشتر توضیح بدهید که چگونه میتوان به آن دست یافت
 • tab1

  اطلاعیه مهم

  باغداران عزیز با توجه به بررسی تله های فرومونی موجود در منطقه نسبت به سمپاشی بر علیه نسل سوم کرم سیب از هفدهم تا بیست و یکم مرداد اقدام نمایید

  با تشکر

   

 • tab2  قابل توجه سیب زمینی کاران

  برنامه‌ریزی جهت تغذیه گیاهی سیب زمینی

  با توجه به شروع گلدهی و ایجاد غده ها بایستی از کودهای مخصوص به خصوص اسید هیومیک و پتاس بالا در این مرحله استفاده نمود.

   

موقعیت مکانی

دماوند، آبسرد، بلوار امام، خیابان شهید فهمیده، میدان شهید فهمیده، جنب مرکز ترویج و خدمات جهاد کشاورزی آبسرد
شنبه تا ٥شنبه تا ۲/٥ بعد از ظهر

برای دریافت نقشه و کروکی دسترسی به آزمایشگاه

ایـنـجـــا

کلیک کنید

تماس با ما


آخرین اخبار

IMAGE
توصیه های مهم
چهارشنبه, 09 اسفند 1391
کلینیک گیاه پزشکی آبسرد توصیه‌های کودی خود را با انجام آزمایشات مختلف و نتیجه‌گیری‌های مورد قبول انجام می‌دهد. لذا مواردی پیش آمده است که بعضی از شرکت‌ها از نام کودهای شناخته شده استفاده کرده و با قیمت پایین‌تر عرضه می‌کنند لذا مسئولیت استفاده از این کودها به عهده مصرف... ادامه مطلب...
خبر بسیار مهم
دوشنبه, 28 اسفند 1391
با توجه به طغیان کنه قرمز در منطقه دماوند سموم تقلبی به خصوص انویدور در منطقه بسیار زیاد شده است لذا با استعلام از شرکت بایر کراپ ساینس, انویدور انحصاراً توسط این شرکت وارد ایران می شود و هیچ شرکت دیگری این سم را تولید  و وارد نمیکند. لذا با توجه به گران بودن این سم در خرید آن... ادامه مطلب...